Fundacja Migawka
Progi wsparcia
Naszym celem jest również łamanie stereotypów, które podcinają im skrzydła. To wszystko właśnie staje się możliwe!
Twoje wsparcie pozwala nam na rozwijanie naszych działań. Dzięki tym środkom możemy pracować częściej, dłużej i wymyślać kolejne projekty, które spowodują, że g/Głusi będą czuli się mniej wykluczeni. To jest nasz priorytet, a Ty właśnie spowodowałe_aś, że chce nam się zawalczyć o to jeszcze mocniej.
W ramach podziękowania przyjmij 🎁zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie będziemy mieli okazję lepiej się poznać.
To tam:
👉spotkasz nas najczęściej
👉dyskutujemy
👉pytamy Was o zdanie
👉odpowiadamy na wszystkie nurtujące Was pytania
👉pokazujemy działania Fundacji od kuchni, wrzucamy filmy i teksty, które nas inspirują i napędzają do działania
W grupie będziesz miał_a okazję poznać też innych Patronów, a uwierz nam, jest kogo poznawać, bo są to same wyjątkowe osoby!
To dzięki takim ludziom jak Ty, g/Głusi czują się dostrzeżeni i docenieni, a to jest naprawdę jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie możesz im dać. I za to Ci bardzo dziękujemy! Także w ich imieniu.
Ale do rzeczy :) Takiego wsparcia nie można pominąć! Dlatego oprócz dostępu do naszej super tajnej grupy na Facebooku, mamy dla Ciebie coś wyjątkowego.
🎁Myślałeś_łaś kiedyś o nauce języka migowego? Jeśli tak, to wspierając nas miesięcznie taką kwotą stajesz się częścią grupy, która wspólnie będzie uczyć się słów w języku migowym związanych ze sztuką.
Waszym nauczycielem będzie jeden z naszych wspaniałych ambasadorów, aktor Mateusz Janicki!
Nauka prostych słów w języku migowym to jedno, ale kiedy zna się cały alfabet, można komunikować się z osobami g/Głuchymi jeszcze skuteczniej.
Dlatego w tym progu mamy dla Ciebie, oprócz nagród z poprzednich progów, 🎁 naukę migania online, podczas której nauczymy Cię alfabetu oraz Twojego imienia w języku migowym! Zobaczysz jak wiele barier można przełamać “zwykłym” przedstawieniem się osobie z niepełnosprawnością słuchu, bo to właśnie ona będzie Twoim nauczycielem! To jest bardzo duży krok w stronę zrozumienia ich świata, a dla nich ważny sygnał, że się nie boisz.
Z takim wsparciem śpimy spokojnie, a to jest bardzo ważne, bo dobry sen to wspaniała energia i super-moc, a my przecież chcemy zrobić ten świat choć trochę lepszym miejscem. I Ty robisz to właśnie razem z nami!
Co powiesz na 🎁 spotkanie online (z czasem, jak będzie to możliwe, również offline), na którym pomigamy razem o sztuce?
A jeśli zdecydujesz się wesprzeć nas tą kwotą przynajmniej 3 razy zaproponujemy Ci 🎁 “Spotkanie ze sztuką” z tłumaczeniem na PJM. Podczas spotkania opowiemy Ci o inspirujących g/Głuchych artystach na świecie, którzy tworząc sztukę, pokazują, że jest w niej miejsce dla wszystkich.
Oczywiście nagrody z poprzednich progów również do Ciebie trafią!
Wdzięczność odejmuje nam trochę mowę, dlatego napiszemy tylko, że oprócz wszystkich nagród z poprzednich progów 🎁 zapraszamy Cię na wspólne wyjście na wystawę lub na spacer po Krakowie z przewodnikiem i z tłumaczeniem na PJM. Już nie możemy się tego doczekać!
Naprawdę, to jest kwota, która dodaje odwagi: nie tylko nam, do tego, żeby robić swoje, ale przede wszystkim g/Głuchym do spełniania marzeń.
Należy Ci się coś naprawdę wyjątkowego. Po pierwsze nagrody z poprzednich kroków są również Twoje.
Po drugie - jeśli się zgodzisz 🎁- Twoje imię i nazwisko umieścimy na naszej stronie internetowej w zakładce” Mecenas ” oraz w naszych materiałach promocyjnych.
Otrzymasz od nas również 🎁 podziękowania w formie wydruku, który specjalnie dla Ciebie stworzymy ze współpracującymi z Fundacją artystami.
A jeśli zdecydujesz się wesprzeć nas tą kwotą przynajmniej trzykrotnie,🎁 zaprosimy Cię na wyjątkowy, bardzo kameralny koncert pianistki, wokalistki oraz autorki tekstów Asi Nawojskiej, którą dumnie możemy nazwać Przyjaciółką Fundacji oraz naszą członkinią.
Kup wsparcie na prezent!
Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Migawka w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyChcemy dać osobom z niepełnosprawnością słuchu dostęp do rozwoju artystycznego, którego w Polsce brakuje. Pragniemy to zmienić, ale żeby to się udało, potrzebujemy Waszego wsparcia!
▲ NASZA MISJA:
Fundacja Migawka działa od 2019 roku. Razem z osobami z niepełnosprawnością słuchu kreujemy wrażliwą przestrzeń twórczą i pokazujemy, że w sztuce jest miejsce dla każdego! Dajemy osobom z niepełnosprawnością słuchu narzędzia, dzięki którym możemy wspólnie przełamywać wszelkie bariery, rozwijać ich zainteresowania artystyczne oraz dodawać im odwagi do spełniania marzeń.
Naszym celem jest tworzenie wydarzeń kulturalnych dla i z osobami g/Głuchymi, a także zapewnienie im pełnego i profesjonalnego rozwoju w obszarze sztuki. Pragniemy, żeby te dwa światy — osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych — miały okazję spotkać się i wspólnie tworzyć. Chcemy, żeby nasze działania wyrównywały szanse grupy społecznie wykluczonej oraz budowały otwarte społeczeństwo, wolne od uprzedzeń i barier.
▲ PO CO NAM WASZE WSPARCIE?
Jesteśmy organizacją pozarządową, co oznacza, że nie mamy stabilności finansowej. Żyjemy z grantów, zbiórek publicznych i dofinansowań ministerialnych. Składając wniosek o dofinansowanie, nigdy nie mamy pewności, czy otrzymamy środki na realizację danego projektu.
Tymczasem bieżąca działalność fundacji pochłania czas, energię i pieniądze – to zasoby, które trzeba angażować nieustannie, bez względu na sytuację. Od początku pandemii, żyjemy w nieustannej niepewności, inwestując prywatne pieniądze i czas na utrzymanie się „na powierzchni”.
Nie chcemy przerwać tego, co rozpoczęliśmy, dlatego założyliśmy tę zbiórkę.
Dzięki Waszej pomocy:
●będziemy mogli wynająć przestrzeń do realizacji działań artystycznych (próby, warsztaty, wystawy)
●będziemy nadal prowadzić stronę internetową i social media, dbając o ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami (tworzenie audiodeskrypcji, napisów, tekstów alternatywnych)
●będziemy mogli opłacić tłumaczenie na język migowy spotkań, filmów, warsztatów, tekstów poetyckich
●będziemy mogli zapłacić za dojazd i nocleg naszym niesłyszącym aktorom podczas realizacji prób do spektakli, warsztatów oraz wybranych projektów
●będziemy mogli wynagrodzić pracę ludziom, którzy wykonują nam zdjęcia, plakaty, grafiki oraz filmy
Wasze wsparcie pozwoli nam również:
●stworzyć pierwszą w Polsce dostępną przestrzeń artystyczną „Kreatywy. Centrum Kreatywności” dla słyszących i g/Głuchych. To nasze największe marzenie i cel!
● zagrać „Wojnę w niebie” w kolejnych teatrach (dojazd 10-osobowego zespołu do Teatru, realizacja spektaklu, transport scenografii i montaż, nocleg, wyżywienie)
● zrobić wystawę „Topiarius Dream” wraz z warsztatami
● zorganizować obóz artystyczny dla słyszących i niesłyszących kobiet „Poznaj siebie”
● stworzyć filmy w języku migowym
●zrealizować kampanię społeczną, która podwyższy świadomość i wrażliwość Polaków na mniejszość kulturowo - językową, którą są g/Głusi
▲ NASZA HISTORIA
Migawka to ludzie - ludzie, czyli spotkania, rozmowy i wspólne marzenia. Działamy, bo wierzymy, że świat może być lepszy, a osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą odnaleźć w nim swoje miejsce.
Naszą podróż rozpoczęło ważne spotkanie. Dominika Feiglewicz (założycielka Fundacji) i Krzysztof Globisz (aktor i profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie) poznali się podczas pracy nad tekstem „Wojny w niebie”. Praca z profesorem (który w wyniku afazji utracił jedno z podstawowych narzędzi aktora jakim jest mowa) zwróciła naszą uwagę na to, w jaki sposób możemy komunikować się między słowami i jak ważne jest wsłuchiwanie się w drugiego człowieka.
To spotkanie w AST pchnęło nas do dalszych poszukiwań. Patrycja, Dominika, Krystian i Rafał - niesłyszący aktorzy, to oni dołączyli do Dominiki Feiglewicz i rozpoczęli z nią pracę nad tekstem „Wojny w niebie” interpretując go na polski język migowy (PJM).
To doświadczenie pozwoliło nam poznać się bliżej oraz przełamać wiele barier i lęków, które na początku pojawiały się w naszych głowach. Zaufaliśmy sobie i temu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zebraliśmy 15 000 zł na produkcję spektaklu, którego premiera odbyła się 30 czerwca 2018 w Cricotece w Krakowie.
Na sukces nie trzeba było długo czekać! Wygrana w konkursie na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best Off” zagwarantowała nam występy w wielu teatrach w całej Polsce.
Wtedy formalnie jeszcze nie byliśmy Fundacją, ale czuliśmy, że nie chcemy zaprzepaścić tego co nas połączyło, że chcemy działać razem, mieć wpływ na dostępność i tworzyć sztukę przez osoby z niepełnosprawnością słuchu. Tak oto powstała Fundacja Migawka!
Wiara w to, że damy radę przełożyła się na konkretne wydarzenia. Braliśmy udział w warsztatach w Polsce i za granicą, w festiwalach oraz konkursach, rozwijaliśmy swoje teatralne i taneczne pasje.
W tym momencie zespół Fundacji tworzy ponad 20 osób, wśród których znajdują się artyści, twórcy, teoretycy, z którymi współpracujemy przy konkretnych projektach. Każdy stara dzielić się swoim czasem i umiejętnościami, tak aby zdobyć nasz upragniony cel – pełną dostępność i równość w tworzeniu sztuki przez osoby z niepełnosprawnością słuchu!
Z powodu pandemii wszystkie nasze spektakle i warsztaty zostały zawieszone. Ale nie przestaliśmy planować i przygotowywać się na powrót do normalności.
Pośród kilku zaplanowanych działań, mamy jeden projekt marzenie: “KreaTyWy. Centrum Kreatywności”, czyli pierwsze w Polsce miejsce, dla osób słyszących i niesłyszących, w którym kształcić się będą w dziedzinie sztuki. Prowadzącymi będą g/Głusi i słyszący artyści.
▲ NASI AMBASADORZY
Od samego początku swojego istnienia Migawka współpracuje z ambasadorami, którzy pomagają w dotarciu z naszą misją do szerokiego grona osób.
To ludzie, którym bliskie są nasze wartości, i którym leży na sercu dobro osób g/Głuchych w Polsce.
Wrażliwi, zaangażowani i na co dzień chętnie działający społecznie aktorzy:
Krzysztof Globisz
Andrzej Grabowski
Mateusz Janicki
Cele
- 15 000 zł
- 7 655 zł brakuje
Chcemy uświadomić społeczeństwo, że g/Głusi też mogą tańczyć, śpiewać, grać w teatrze czy filmie. Chcą mieć takie samo prawo i możliwość wyboru swojej ścieżki życiowej, jak słyszący.
Żeby o to walczyć, potrzebujemy wsparcia finansowego do codziennego działania, realizacji wyznaczonych zadań w ciągu roku i utrzymaniu Fundacji.
- 115 000 zł
- 107 655 zł brakuje
„Kreatywy”, to nasz autorski projekt warsztatów artystycznych, w ramach którego realizowana będzie nasza innowacyjna metoda rozwoju kreatywności osób słyszących i niesłyszących.
Projekt ma na celu połączenie dwóch światów - osób słyszących i niesłyszących, dla których sztuka ma być płaszczyzną do dialogu, przełamywania barier i wspólnego tworzenia.
Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych artystów, zarówno słyszących jak i niesłyszących oraz tłumaczone na polski język migowy (PJM) podczas każdego spotkania.
Udział w różnorodnych zajęciach artystycznych pomoże zrozumieć i rozwinąć m.in. techniki aktorskie, taneczne oraz muzyczne.
Podstawą kreacji jest wolność oraz brak presji, dlatego na każdych zajęciach będziemy pobudzać do myślenia, tworzenia i wyrażania.
Naszym marzeniem jest, żeby opracowana przez nas formuła warsztatów realizowana była w całej Polsce. Dzięki Waszej pomocy, zrealizujemy projekt, z którego uczestnicy będą bezpłatnie korzystać. Następnie, zawalczymy o to, żeby ta przestrzeń zagościła już na stałe na mapie Krakowa :)
(30 000 złotych) realizacja kampanii społecznej
Fundacja Migawka powstała po to, żeby wpływać na zmianę życia osób g/Głuchych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez działań wzmacniających osoby g/Głuche w poczuciu, że mogą decydować o swoim życiu i dokonywać wyboru ścieżki rozwoju twórczego, problem wykluczenia nie przestanie istnieć.
Trudno jest zwrócić uwagę na problem, kiedy wszyscy zamiatają go pod dywan. Ale my go wymieciemy i filmowo o nim opowiemy! Dlatego planujemy kampanię społeczną, która zasięgiem obejmie całą Polskę!
Zaangażujemy w nią zarówno naszych niesłyszących aktorów, jak i naszych ambasadorów i współpracować będziemy z najlepszymi twórcami. Dzięki niej wzmocnimy poczucie sprawczości i wpływu na swoje życie u osób, które doświadczają wykluczenia, ze względu na brak możliwości twórczego wyrażania siebie
Najnowsi Patroni
Ryzyko
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.